Kapcsolat
Változókor változatlanul
GYERE DOLGOZZ VELEM!
Vedd kezedbe a hormonális súlygyarapodást, tüneteid enyhítését!
Vedd kezedbe az életed irányítását!
Együtt eredményesek lehetünk!
Telefon: +36308708737
E-mail: sajt@hormonparty.hu
Fehérjehiány és túlsúly
A fehérjehiány gyakran számos hormonális egyensúlyhiányhoz vezet, mint például pajzsmirigy alulműködés, magas kortizolszint, ösztrogéndominancia, alacsony progeszteronszint és inzulinrezisztencia, valamint egyéb nem kívánt változókori tünetek.
Nézzük:
Alacsony pajzsmirigyhormonok vagy pajzsmirigy alúlműködés
A fehérjehiány felborítja a pajzsmirigy optimális működését, a pajzsmirigyhormonok termelését, átalakulását és hasznosulását. Sok nő küzd alacsony pajzsmirigyműködéssel, mert nem eszik elég fehérjét. Fáradtság, hajhullás, hideg kezek és lábak, valamint álmatlanság tüneteit tapasztalhatják fokozott testsúly gyarapodással.
Magas kortizol szint
A fehérjehiány a kortizolszintet is növeliheti, mivel a szervezetnek kortizollal kell energetizálnia a fehérje építőelemeinek hiányát, hogy számos biológiai funkció egyáltalán működni tudjon. A magas kortizolszint túlsúlyhoz vezet.
Ösztrogén dominancia
A fehérje segít a méregtelenítési folyamatokban. A fehérjehiány az ösztrogén felhalmozódását okozza a szervezetben, fájdalmas menstruációt és szabálytalan menstruációs ciklust eredményez kellemetlen változókori tünetekkel és szintén túlsúlyhoz vezet.
Alacsony progeszteron
Az alacsony fehérjefogyasztás és a pajzsmirigy rossz működése akadályozza a szervezet azon képességét, hogy elegendő progeszteront termeljen, ami olyan tüneteket eredményez, mint a rövidebb menstruációs ciklus, a fogamzás nehézségei, a PMS, a puffadás, emésztési problémák majd túlsúly.
Inzulinrezisztencia
A megfelelő mennyiségű fehérje fogyasztása a nap folyamán továbbra is kulcsfontosságú tényező a vércukorszint egyensúlyban tartásához. A nők zöme túl sok szénhidrátot eszik elegendő fehérje nélkül, ami drámai vércukorszint-emelkedéshez vezet. Idővel ez a fehérjehiány inzulinrezisztenciához, túlsúlyhoz és végül cukorbetegséghez vezethet.
A fehérje döntő szerepet játszik az elegendő gyomorsav és gyomornedv előállításában . Hosszú ideig tartó elegendő fehérje hiányában krónikus emésztési zavarok léphetnek fel, ami más tápanyaghiányokhoz vezethet.
A fehérjehiány fokozhatja a gyulladásos folyamatok- állapotok meglétét a testünkben, az aminosavak hiánya miatt, amelyek segítik a gyulladás szabályozását. Így a fertőzésekre is fogékonyabbá válunk és nehezebben bírkózunk meg a betegségekkel is.
Végül pedig a fehérjéktől kifejezetten jóllakottnak és elégedettnek érezzük magunkat evés után, így ha nem eszünk minden étkezésnél fehérjét, gyakrabban- hamarabb érezzük magunkat éhesnek, vagy egyszerűen soha nem érezzük jóllakottnak magunkat. Tehát, amint ebből a listából látható, a fehérje olyan makrotápanyagot biztosít számunkra, amelyet testünk biológiája kifejezetten a hormonok szabályozására és szervezetünk optimális működésére tervez.
Összefoglalva: a fehérjehiány túlsúlyhoz és a változókori tünetek felerősödéséhez vezet!
Vissza az előző oldalra!